Historie starověkého Egypta

Prozkoumejte více než 3000 let egyptské historie, od konce pravěku okolo roku 3000 př. Kr. až do uzavření posledního egyptského chrámu v roce 535/537 po Kr.
Časová osa vám pomůže při orientaci v historii a objevování všemocných faraónů starověkého Egypta.

Památky starověkého Egypta

Staří Egypťané, poháněni náboženským úsilím a silnou vírou v posmrtný život, zanechaly světu působivé dědictví v podobě chrámů a hrobek.
Na některé z těchto památek budete upozorněni na této stránce.

Jazyk starověkého Egypta

Tento úvod do jazyka starých Egypťanů nenabízí jenom shrnutí rysů jazyka, ale poskytuje též podklady pro porozumění hieroglyfům.
Část je také zaměřena na královskou titulaturu, takže se dozvíte hieroglyfická jména některých faraónů.

Starověký Egypt od A do Z

Abecedně seřazený seznam pojmů ze starověkého Egypta vám dovolí rychle naleznout informace, které právě hledáte.

Knihy

Od laiků až k profesionálům, od dětí k dospělým, tento seznam knih nabízí něco pro každého. Knihy jsou seřazeny podle témat a dále abecedně dle autorů.

Celosvětově

"Stopařův průvodce po starověkém Egyptě" přibližuje místa, kde se v dnešní době Egyptu věnují.
Najdete zde seznam odkazů na jiné stránky o Starověkém Egyptě, seznam filmů, ale také tři kapitoly shrnující muzea, sdružení a univerzity.

Prosím vezměte na vědomí, že tato stránka je pravidelně aktualizována a že některé informace zde prezentované ještě nejsou kompletní.
Poslední změna na stránce Starověký Egypt se uskutečnila 23. listopadu 2006. Bližší informace o posledních změnách naleznete na této stránce.

Českou verzi stránek navštívilo od 28.2.2005 lidí.

Líbí se vám tyto stránky? Budu rád, oceníte-li je alespoň drobným finančním příspěvkem. K dispozici vám je systém PayPal (případně mail, na který vám sdělím číslo účtu):